Na školách působím od roku 2017. Což byl i rok, co jsem se provdala za svého Čendu. Oba studujeme na VŠ v Brně. Přes studia jsem dostala nabídku o přednáškové činnosti, o které mi řekla má vedoucí mládeže. Už dlouho jsem cítila, že práce s mladými lidmi je přesně to, co mě baví a co mi jde. Nejdřív jsem přednášela pro starší děti v devátých ročnících, ale od nového školního roku jsem změnila působení a momentálně přednáším pro první stupeň základních škol. Vnímám, že když si děti uvědomí svoji vlastní hodnotu už v brzkém věku, budou mít větší sebevědomí až přijdou větší starosti tohoto světa, než jen co má kdo na svačinku.
Mám dlouholetou praxi v této oblasti skrz mé dlouholeté působení na letních táborech a kempech.


Seznam lokalit: Olomoucký kraj

Lekce v tématické skupině Duchovní dědictví

Bible a člověk 21. století

Žáci se seznámí s obsahem Bible, zajímavostmi a odlišnostmi oproti jiným náboženským spisům. Povíme si o historii Bible jako takové, jazykových překladech, o vzniku Bible kralické a jejím významu pro českou zemi. Součástí programu je též práce s textem, ukázky Biblí v originálních jazycích i různých zajímavých překladech a opakovací kvíz. Na závěr si mohou žáci prohlédnout různá vydání, včetně výtisku pro nevidomé…

Tajemství husích stop

Žáci se zábavnou formou seznámí s osobou Mistra Jana Husa, pomocí krásných obrázků a moderní prezentace (Prezi) se dozví nejdůležitější a možná i překvapivá fakta z Husova života, prostřednictvím diskusí či scének se žáci seznámí s jeho odkazem, hodnotami a přesahem až do dnešní doby. Celým programem nás budou jako červená nit provázet husí (Husovy) stopy, které si žáci na závěr také vyrobí.

Seznam hodnocení v tématické skupině Duchovní dědictví

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Kouřilová Klára nějakou napíše. Klikněte sem.