Od roku 2009 a počátku projektu Světlo paměti jsem absolvovala se svými pamětníky stovky přednášek na téma antisemitismus a holocaust. Do roku 2016 jsme oslovili asi 14 000 studentů na ZŠ a SŠ v Moravskoslezském kraji. Ohlasy na přednášky byly vždy kladné, díky přítomnosti pamětníků. Ze 4 pamětníků již nyní chodím se 2 pány - Luděk Eliáš (*1923) a Ing. Michal Salomonovič (*1933). Od roku 2019 přednáším už sama o antisemitismu a holocaustu, židovskou historii, židovské svátky a tradice, jelikož všichni moji pamětníci zemřeli :-(.
V září 2011 jsem se zúčastnila speciálního výjezdního semináře v Mezinárodní škole holocaustu při muzeu Jad Vašem v Jeruzalémě, kde jsem obdržela certifikát.
V rámci projektu "Světlo paměti" - ICEJ ČR jsem byla koordinátorkou pro Severní Moravu a Slezsko.
Organizuji přednášky a besedy pro veřejnost ve spolupráci s církvemi, ŽO v Ostravě, městskými knihovnami či muzei.
Od roku 2019 nabízím přednášky: Izrael - země Vánočního příběhu a Izrael - země velikonočního příběhu. Dále přednášku "Staleté kořeny" pro ZŠ, "Komenský 2020" a přednášku o Bibli 21. století.

Organizace: ICEJ ČR, z.s.
Seznam lokalit: Moravskoslezský kraj

Lekce v tématické skupině Antisemitismus a holocaust (ICEJ, z. s.)

Antisemitismus a Holocaust

Přednáška trvá 2 vyučovací hodiny - je formou přednášky s powerpointovou prezentací + diskusí se studenty a pamětníkem. Od vzniku antisemitismu až po holocaust s aplikací do dnešních dnů.

Seznam hodnocení v tématické skupině Antisemitismus a holocaust (ICEJ, z. s.)

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Hlávková Jana nějakou napíše. Klikněte sem.