Jsem absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Evangelické Teologické Faktulty Univerzity Karlovy. Získal jsem také Bakalářský titul v oboru sociální práce a pastorace zaměřený na práci s mládeží. Dříve jsem pracoval ve Slezské Diakonii jako streetworker mládeže v Karviné, koordinátor středoškolských preventivních programů EXIT Tour, i jako učitel a televizní redaktor a moderátor. Aktuálně pracuji jako tiskový mluvčí SCEAV v Českém Těšíně. Mou specializací jsou témata týkající se mezilidských vztahů, sexuality a smysluplného života vůbec.

Web ohledně přednášek: http://prevencesd.wixsite.com/prevence


Seznam lokalit: Moravskoslezský kraj

Lekce v tématické skupině Zvol si život (ACET ČR, z.s.)

Kult krásného těla

Program sestává ze dvou částí, první je určena více děvčatům, druhá více chlapcům, je ale vhodné, aby program absolvovaly koedukované skupiny. V první části se věnujeme kultu krásného těla, vlivu médií na image a z toho plynoucí rizika, jako je nízké sebevědomí, promiskuita a mentální anorexie. Ve druhé části se věnujeme pornografii a jejímu vlivu na osobnost člověka, jeho sexuální zdraví a vztah k druhému pohlaví.

Skrytá nebezpečí internetu

Ztrapňování, urážení, nadávání, pomlouvání, obtěžování, vyhrožování, zastrašování, vydírání apod. pomocí informačních a komunikačních technologií. Rizika sociálních sítí, kybergrooming, kyberstalking, sexting, hoax,...kazuistiky a praktická doporučení, jak se bránit.

Přátelství a láska

Interaktivní program: hledání odpovědí na otázky - Proč toužíme po vztahu, jak najít toho pravého tu pravou, jak se na to připravit, jak se vyhnout zklamání zranění, co může být ve vztahu nebezpečím? Samota, hledání partnera, budování vztahu, rozdíly ve vnímání sexuality mezi chlapcem a dívkou. Tři rozměry života, Desatero přátelství a lásky, vývoj intimity, kroky k vytvoření pevného vztahu.

Sex, AIDS a vztahy

O nemoci AIDS, jejím vzniku a rozšíření. O rizikovém způsobu chování a cestách přenosu HIV. Program je doplněn aktuálními statistikami a dalšími materiály jako jsou videa, fotografie apod. Kromě problematiky HIV/AIDS se lektoři dotýkají i souvisejících problémů, drog, pohlavního zneužití, pohlavních nemocí, antikoncepce, apod.

Seznam hodnocení v tématické skupině Zvol si život (ACET ČR, z.s.)

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Bc. Samiec Tomáš Dipl.Um nějakou napíše. Klikněte sem.