Jmenuji se Martin a od roku 2001 provozuji programy pro školy zejména na Zlínsku. Za tu dobu se mi změnil důraz z přednášek na interaktivní zážitkové programy, kterých mám v současnosti většinu - věřím, že pokud žáci/studenti něco při programu osobně prožijí, více je to může ovlivnit či změnit.
Vnímám svou roli při programu více jako roli doprovázejícího, který pomáhá účastníkům vyznat se v tématu (v sobě, ve vztazích), porozumět sobě i druhým či pochopit je.
Nemůžeme změnit druhé lidi, můžeme změnit jen sami sebe - a skrze sebezměnu může přijít i změna ostatních.

Web: www.unko.cz
Organizace: Unie Kompas
Seznam lokalit: Zlínský kraj

Lekce v tématické skupině Různé

Prevence sexuálního zneužívání

Beseda seznamuje se základními zákony a § ČR v oblasti sexuálního násilí, boří mýty a tradiční představy o tom, kdo je násilník; zahrnuje i poměrně novou oblast zneužívání přes sociální sítě a internet, doplněno skutečnými příběhy.

Šikana a vztahy v kolektivu

Je to interaktivní program složený z technik, her a aktivit, zaměřených na prevenci šikany ve třídě – cílem je podpora pozitivních vztahů, zážitek třídy u společných her a možnost prohloubení vzájemné komunikace žáků o vztazích mezi sebou.

HIV/AIDS

Beseda zaměřená na základní informace o šíření viru HIV, statistiky, příběhy nakažených, ale také prevenci včetně oblasti partnerských vztahů a zodpovědné sexuality

Firma

zážitkový program pro 9.ročníky, zaměřený na uplatnění na trhu práce, vnitřní motivaci a zodpovědnost. (4hodinový program)

Vztahy a komunikace ve třídě

Program, který formou různých aktivit a her vede děti k dialogu, diskusi, k vlastním postojům a názorům a k osvojení si pozitivních hodnot a vlastností. Hlavním cílem je vést děti k tomu, aby se naučily pomáhat a myslet na druhé bez očekávání odměny. Důležitá je jedinečnost a hodnota každého žáka a jeho následné zapojení do sítě vztahů ve třídě. Jak dochází k nedorozuměním, potřebě komunikace, opětovnému navazování vztahů a spolupráce celé třídy. Tento zážitkový program je vhodnou prevencí šikany. Pro 5.-9. Třídu.

Seznam hodnocení v tématické skupině Různé

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Mgr. Stavjanik Martin nějakou napíše. Klikněte sem.