Seznam lokalit: Jihomoravský kraj

Lekce v tématické skupině Různé

Přátelství, láska a sex

Odborným garantem přednášky je Prof. J. Křivohlavý, CSc. I. Tři rozměry života II. Desatero přátelství a lásky III. Vývoj naší intimity IV. Pět kroků k vytvoření pevného vztahu V. Rozdíl vnímání sexuality mezi mužem a ženou VI. Co znamená skutečná láska a motivace být sám sebou

Kyberšikana - nebezpečí v kyberprostoru

Na našich školách se objevuje nový problém, kterým je kyberšikana. Přednáška má za úkol představit nebezpečí internetu, poukázat na jednotlivé praktiky v kyberprostoru, co hrozí a jak se bránit. Přednáška je určena pro druhý stupeň základních škol a 1. až 4. ročník středních škol. Krom fenoménu kyberšikany se zaměřuje též na grooming, sexting, sociální sítě, bezpečného užívání mobilních technologií atd.

Nebezpečí kouření aneb v čem nám reklama lže

Kouření neničí pouze naše zdraví. Ničí naše blízké, okrádá nás finančně. Kouření není dobrovolné rozhodnutí, ale důsledek manipulace reklamy a tlaku vrstevníků. Sedm z deseti kuřáků nekouří rádo, ale „musí“. Vysvětlení mechanismu vzniku závislosti a obtížnosti cesty ven. Ještě jste nezačali kouřit? Nezkoušejte to! Stanete se jen další obětí reklamních triků. Akreditace č.j.: MSMT 26 055/2012-25-407

Světová náboženství a sekty

Svoboda náboženského vyznání (Listina základních práv a svobod), vliv víry a náboženství v životě člověka a společnosti, informativní seznámení s 5-ti základními náboženstvími světa - skupinová práce, Islám a video o demografii Islámu a jiné, sekty a jejich charakteristické znaky, uvědomění si nebezpečí náboženských sekt. V dnešní době se množí případy nejen tradičních, ale i nových sekt. Tato přednáška má za úkol ukázat na jejich nebezpečí, manipulativní techniky těch, kteří sekty vedou, a dopad na ty, kteří se dostali do jejich spárů.

Facebook a jeho pravá tvář

program ukazuje Facebook a jeho pravou tvář - jeho nebezpečí, cíl... apod.

AIDS, sex, vztahy

Co je to AIDS, HIV. Současná situace ve světě a nakažení. Jakým způsobem se vir HIV přenáší a nepřenáší. Promiskuita, hlavní cesta nákazy dnes. Největší past HIV. Boj HIV s naší imunitou. příběhy známých osobností. proč má sex takový vliv na náš život. Podpora věrnosti, zodpovědnosti, panenství. Rozdíl mezi mužskou a ženskou sexualitou. Význam slov necking, petting. Pohlavní styk, předehra, zralost (tělo, duše). Doporučení Světové zdravotnické organizace.

Seznam hodnocení v tématické skupině Různé

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Bc. Kotouček Pavel nějakou napíše. Klikněte sem.