Jmenuji se Bogdan, ale nikdo mi neřekne jinak než Boža. Jsem ženatý od roku 1998 s Marťou a máme dvě děti Johanku (2005) a Tima (2003)
Od roku 1999 let pracuji s mladými ve Frýdlantu nad Ostravicí. V minulosti v rámci projektu Bus (americký autobus předělaný na nízkoprahový klub) a taky skrze pěvěcký sbor Tensing a nyní Fusion.
V rámci ČR se podílím na přípravě preventivních programů s názvem EXIT Tour.
V roce 2016 mě zaujal program Duchovního dědictví a začal jsem přednášet interaktivní přednášku "Bible a člověk 21.století" a také přednášku "Hus, jak ho neznáte"

Web: http://www.exittour.cz
Organizace: KAM, z.s.
Seznam lokalit: Moravskoslezský kraj

Lekce v tématické skupině Duchovní dědictví

Bible a člověk 21. století

Žáci se seznámí s obsahem Bible, zajímavostmi a odlišnostmi oproti jiným náboženským spisům. Povíme si o historii Bible jako takové, jazykových překladech, o vzniku Bible kralické a jejím významu pro českou zemi. Součástí programu je též práce s textem, ukázky Biblí v originálních jazycích i různých zajímavých překladech a opakovací kvíz. Na závěr si mohou žáci prohlédnout různá vydání, včetně výtisku pro nevidomé…

Hus, jak ho neznáte

Žáci se zábavnou formou seznámí s osobou Mistra Jana Husa, pomocí krásných obrázků a moderní prezentace (Prezi) se dozví nejdůležitější a možná i překvapivá fakta z Husova života, prostřednictvím diskusí či scének se žáci seznámí s jeho odkazem, hodnotami a přesahem až do dnešní doby. Celým programem nás budou jako červená nit provázet husí (Husovy) stopy.

Tajemství husích stop

Žáci se zábavnou formou seznámí s osobou Mistra Jana Husa, pomocí krásných obrázků a moderní prezentace (Prezi) se dozví nejdůležitější a možná i překvapivá fakta z Husova života, prostřednictvím diskusí či scének se žáci seznámí s jeho odkazem, hodnotami a přesahem až do dnešní doby. Celým programem nás budou jako červená nit provázet husí (Husovy) stopy, které si žáci na závěr také vyrobí.

Staleté kořeny

"Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily." T. G. Masaryk Společnosti České studny a Křesťanská akademie mladých pro vás připravily nový vzdělávací program ke 100. výročí založení ČSR. České studny v roce 2015 zrealizovaly projekt Husovy stopy, který měl ve školách velký ohlas - podlahové samolepky Husových hodnot si objednalo přes 600 škol a mnohé využily i interaktivní dílnu „Tajemství husích stop“. V rámci série programů „Duchovní dědictví“ nabízíme nyní vzdělávací program Staleté kořeny pro základní školy. Obsahuje učivo o naší státnosti, dějinách a národních kořenech včetně odkazu nejvýznamnějších českých osobností. Cílem je posílit národní i osobní identitu a inspirovat žáky pozitivními vzory z dějin i současnosti. Program tak naplňuje požadavky RVP pro vlastivědu, občanskou výchovu a dějepis. Pro tento projekt jsme vyškolili lektory, kteří zajišťují preventivní a etické programy, a při této jedinečné příležitosti oslav kulatého výročí vzniku republiky se zapojili i do tohoto jednorázového programu v roce 2018. Pokud máte zájem o náš program a chtěli byste ho realizovat ve své škole, oslovte některého z našich lektorů a dohodněte s ním termín a podmínky pro realizaci programu. Program je interaktivní, vyškolení lektoři pracují s žáky v kruhu s cílem vyvolat diskusi nad uvedenými tématy.

Seznam hodnocení v tématické skupině Duchovní dědictví

  • Přednáška Staleté kořeny se nám opravdu líbila. Byla perfektně připravená, zajímavá, pestrá. Žáci se dozvěděli zajímavé informace zábavnou formou. Bylo to příjemné zpestření výuky a je nutné také ocenit velmi pěkný a vstřícný přístup lektora k dětem. Děkujeme!
  • Děkujeme za přednášku Staleté kořeny. Byť se jednalo o vzdělávací program, informace byly podány interaktivní formou, činnosti se smysluplně střídaly. Žáci byli nenásilně inspirováni českými osobnostmi, vedeni k uvědomění si důležitosti historie s ceněným přesahem k formování vlastní osobnosti. Velmi kladně hodnotím vztah k dětem a přiměřený způsob diskuze.
  • Váš program se všem třídám velice líbil, proto vám zašlu několik postřehů a poznámek samotných žáků: - sympatický pán - povídali jsme si o českých tradicích, o tom, proč je důležité být hrdý - povídali jsme si o známých osobnostech - dozvěděli jsme se nové věci - hráli jsme různé hry - inspiroval nás, co všechno můžeme sami změnit - na konci programu jsme všichni změnili názor - všichni jsme hrdí, že jsme Češi, i když na začátku programu jsme si to nemysleli.