Organizace: MAJÁK o.p.s.

Lekce v tématické skupině Jdi dál! (Maják o.p.s.)

ZDRAVÉ TĚLO

Program se zaměřuje na nebezpečí pasivního kouření s důrazem na ochranu vlastního zdraví. V programu se žáci také seznámí s postupem při nalezení injekční stříkačky. Obecný cíl: Vést žáky k ochraně svého těla před nebezpečnými látkami obsaženými v tabákovém kouři či na nalezených injekčních stříkačkách. Specifické cíle: Pojmenovat riziko závislosti na tabákových výrobcích.

AGRESE

Program vede k porozumění a utvrzování respektu vůči druhým, nastavuje vzájemné hranice v chování. Žáci také vyjadřují to, jak vnímají svou třídu. V další hodině probíhá aktivita pro osvojení spolupráce a zdravé komunikace v kolektivu. Obecný cíl: Předcházet agresivnímu chování žáků. Specifické cíle: Vést žáky k porozumění hranice mezi legrací a ubližováním.

JÁ A INTERNET

Program poukazuje na možná nebezpečí na internetu, a to především na kontakt s cizími lidmi a nadměrné trávení času na telefonu. Také zmiňuje zásady bezpečného pohybu na internetu. Obecný cíl: Vést žáky k bezpečnému pohybu na internetu. Specifické cíle: Vést žáky k porozumění rozdílu mezi reálným a virtuálním světem. Pojmenovat rizika komunikace s cizími lidmi přes internet.

Seznam hodnocení v tématické skupině Jdi dál! (Maják o.p.s.)

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Niedermertlová Anna nějakou napíše. Klikněte sem.