Přednáším šestým rokem, níže uvedené přednášky Národní iniciativy pro život o.p.s. Plzeň.
Jsem náhradní maminkou dvěma dětem a vím jak to tyto neplánované (někdy i nechtěné) děti mají v životě těžké. Je to jeden z důvodů proč se věnuji tomuto tématu.

Organizace: Národní iniciativa pro život, o.p.s.
Seznam lokalit: Jihočeský kraj

Lekce v tématické skupině Pro život (NIŽ, o.p.s.)

Prevence neplánovaných těhotenství a interrupcí

Cíl oslovit mladou generaci, žáky základních a středních škol, s informacemi vedoucími k zodpovědnosti v jejich budoucích intimních životech, při plánování rodičovství a k úctě k lidskému životu. Vysoký počet neplánovaných těhotenství a interrupcí je společenský jev, jehož příčiny lze hledat především v nezodpovědnosti v sexuálním životě a s tím související absenci informací o věcech, jako jsou principy plodnosti, prenatální vývoj člověka, zdravotní a etické aspekty interrupcí. Mládež je skupinou, která si své názory a postoje k této problematice teprve vytváří a je třeba jim poskytnout pravdivé a úplné informace, které jim umožní, aby své postoje a názory mohli svobodně zformovat.

Moje cesta na svět

Program citlivě otevírá komunikaci o vzniku našeho života, prenatálním vývoji a narození dítěte. Naše děti mají skrze mediální zdroje přístup k obrazům a informacím, které nejsou přiměřené jejich psychickému vývoji. Proto se často stává, že si vytvářejí nezdravé a zmatené představy o intimních oblastech života. Program Moje cesta na svět dětem pomáhá zorientovat se v této oblasti úměrně jejich věku a dává jim bezpečný prostor pro kladení otázek. Děti se v průběhu celého programu aktivně zapojují.

Seznam hodnocení v tématické skupině Pro život (NIŽ, o.p.s.)

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Egnerová Petra nějakou napíše. Klikněte sem.