Charakteristika lekce

"Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily." T. G. Masaryk Společnosti České studny a Křesťanská akademie mladých pro vás připravily nový vzdělávací program ke 100. výročí založení ČSR. České studny v roce 2015 zrealizovaly projekt Husovy stopy, který měl ve školách velký ohlas - podlahové samolepky Husových hodnot si objednalo přes 600 škol a mnohé využily i interaktivní dílnu „Tajemství husích stop“. V rámci série programů „Duchovní dědictví“ nabízíme nyní vzdělávací program Staleté kořeny pro základní školy. Obsahuje učivo o naší státnosti, dějinách a národních kořenech včetně odkazu nejvýznamnějších českých osobností. Cílem je posílit národní i osobní identitu a inspirovat žáky pozitivními vzory z dějin i současnosti. Program tak naplňuje požadavky RVP pro vlastivědu, občanskou výchovu a dějepis. Pro tento projekt jsme vyškolili lektory, kteří zajišťují preventivní a etické programy, a při této jedinečné příležitosti oslav kulatého výročí vzniku republiky se zapojili i do tohoto jednorázového programu v roce 2018. Pokud máte zájem o náš program a chtěli byste ho realizovat ve své škole, oslovte některého z našich lektorů a dohodněte s ním termín a podmínky pro realizaci programu. Program je interaktivní, vyškolení lektoři pracují s žáky v kruhu s cílem vyvolat diskusi nad uvedenými tématy.

Doporučení odborného garanta

"Vzdělávací program Staleté kořeny je vynikajícím nástrojem hodnotové výchovy. Žáci se kromě relevantních historických poznatků seznámí s bohatstvím české kultury. Ohledávání kořenů naší země žákům pomůže při formování vlastní identity." Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.

Další informace

Autor lekce: Ing. Krmelová Eliška
Redaktor: Ing. Miriam Paszová
Poznámka: Program Staleté kořeny je součástí mediálního projektu se stejným názvem: WWW.STALETEKORENY.CZ
Délka: 90
Garant: Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D.
Klíčová slova: historie, národ, hrdost, pravda, víra, svoboda, důstojnost

Doplňující informace:

Cena:

Vhodný pro třídy:
4. třídu, 7. třídu, 8. třídu, 9. třídu,

Hodnocení programu

Přidat novou recenzi
Líbil se mi ten závěr, jak je důležité stát za těmi správnými hodnotami. Také se mi líbilo, jak jste mluvil o Bibli, protože dnes se každý tváří, že nic takového neexistuje, ačkoliv jsme původně byli křesťanský národ.
Naše země je mnohem hezčí a překvapivá, tolik osobností.. Odnáším si hrdost!
Zaujal mě způsob, kterým jsme pracovali. Můžeme být hrdí na to, že jsme Češi.
Mě zaujalo, jak Honza vyprávěl o pravdě. Budu více přemýšlet kdy co říct, abych zase nelhala.