Základy pro práci s dětmi a mládeží jsem získal v YMCE a Royal Rangers - křesťanský skaut.
20 let aktivně realizuji programy pro děti a mládež. 5 let jsem lektoroval pro organizaci ACET ČR, z.s., kde jsem absolvoval programy pro více než 15 tisíc studentů, učitelů a rodičů na školách zejména ve Zlínském kraji.
Ve Valašském Meziříčí vedu křesťanské centrum Akvárko pro děti a mládež, které je otevřené pro teenagery ve věku 10-16 let.
Momentálně pracuji jako lektor certifikovaných programů primární prevence KAM,z.s.

Organizace: KAM, z.s.
Seznam lokalit: Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj

Lekce - Seznam přednášek

Závislost na ICT (Sociální sítě a Pc Hry)

Jedná se o interaktivní program, který se zabývá tím, jak působí moderní komunikační technologie a jejich přehnaná konzumace na psychiku nejmenších. Řeší začínající gambling u řady hráčů PC her a hraní agresivních her, které jsou doporučené až od 18+. Zmiňuje nebezpečí vyskakovacích oken a přináší doporučení, jak zabezpečit svůj internetový prohlížeč. V programu se žáci dozví, jaký je doporučený „bezpečný“ čas na ICT a jak v této věci komunikovat s rodiči. Společně s dětmi lektor hledá alternativy k času strávenému na ICT.

Pravda a lež na internetu (Fake news)

Manipulace s fakty je na internetu běžně rozšířená. Mladí často nerozumí manipulativním technikám, které se na internetu používají za účelem podvodu, krádeží, dezinformací a zábavy. Program napomáhá rozvoji kritického myšlení na konkrétních příkladech, které mladí lidé znají z internetu (manipulace s fotkami a videi, dezinformace, tzv. šmejdi na internetu). Učí žáky, jak si ověřovat zdroje.

Vztahy a komunikace ve třídě

Program, který formou různých aktivit a her vede děti k dialogu, diskusi a k formulaci vlastních názorům v rámci třídního kolektivu. Hlavním cílem je vést děti k tomu, aby se naučily pomáhat a myslet na druhé bez očekávání odměny. Důležitá je jedinečnost a hodnota každého žáka a jeho následné zapojení do sítě vztahů ve třídě. Tento zážitkový program je vhodnou prevencí šikany.

Přátelství, láska a partnerství

Program pomáhá mladým lidem podpořit zdravý přístup ke vztahům jak v rodině, tak mezi sebou za pomoci aktivit, her a diskuze. Dětem a dospívajícím v dnešní době chybí pozitivní vzory a motivace ke kvalitním mezilidským vztahům. Program je podporou pro ty děti a mladé lidi, kteří ve svém životě dobré vztahy nezažili. Program zdůrazňuje fakt, že chození mezi chlapci a dívkami začíná přátelstvím. Učí děti, jaké jsou fáze vztahu a základní komunikační techniky.