Charakteristika lekce

Tato přednáška je klasikou preventivních programů v naší organizaci. Hravým způsobem přibližuje tak vážné téma jako je nevyléčitelné onemocnění AIDS a jeho zrádnost, která je dnešními mladými lidmi plošně podceňovaná. Pomáhá studentům kriticky zhodnotit informace, které již o nemoci mají, v oblastech způsobů přenosu nemoci a ochrany. Zážitkovým způsobem boří mýty ohledně nemocných AIDS a úrovně bezpečí chování se zvýšeným rizikem přenosu HIV (sexualita, drogy, alkohol). Společně jsou dána dohromady mantinely opravdu bezpečného sexuálního chování.

Další informace

Autor lekce: Ing. Bednaříková, Erika DiS. MSc.
Redaktor: Mgr. Vít Pospíšil
Délka: 2 h
Klíčová slova: HIV, AIDS, sexualita

Doplňující informace:

Cena: Spoluúčast školy 750 Kč za 1 program (2 vyuč. hodiny).
Poznámky k ceně:
Dle vzájemné dohody. Školy zpravidla hradí cestovní výlohy.

Podmínky objednání:
Během přednášky se používá powerpointová prezentace. K hladkému průběhu přednášky je potřeba zajistit vhodnou místnost k promítání, která bude přístupná minimálně 25 minut před začátkem přednášky a připravený dataprojektor. Interaktivní přednáška je koncipována pro jednu třídu, aby byl vytvořen prostor reagovat i na konkrétní potřeby jedinců. Po předchozí domluvě je však možné ji uzpůsobit větší skupině studentů.

Vhodný pro třídy:
8. třídu, 9. třídu, I. ročník SŠ, II. ročník SŠ, III. ročník SŠ,

Hodnocení programu

Přidat novou recenzi
Co přinesl přinesl program SOŠ obor kadeřnice, 2. ročník, Strakonice: - "Nespat s každým a chránit se." - "Skoro u žádné formy antikoncepce nemám 100% ochranu." - "Spi s tím, koho miluješ a je to oboustranné." - Lepší je se sexem počkat. - "Dávat si bacha, s kým mám pohlavní styk." - "ponaučení o HIV" - "Spi s tím, hoho miluješ a věříš mu." - "Vyplatí se chránit se a počkat si." - Inspirace, že je lepší si počkat na toho pravého. - Po programu již nemám svobodu se s každým vyspat.
Co si odnesli studentky 3. ročníku SZŠ ze Strakonic: - "Vážit si sebe sama." - "Rozmyslet se, s kým co budu mít." - "Na virus HIV mám díky programu jiný pohled." - "Chránit se." - "Celkově zajímavé." - "Jak se přenáší HIV." - "Jiný pohled na bezpečný sex." - "Co doopravdy znamená láska." - "Nové info o nemoci HIV a AIDS." - "Vysvětlení lásky a zamilovanosti."