Charakteristika lekce

V ČR stále roste počet HIV pozitivních lidí. Tito lidé jsou vyřazeni ze společnosti, ztrácí zaměstnání, prožívají beznaděj. Nemocní prožívají dlouhodobé bolesti, často je opouštějí rodinní příslušníci a přátelé. Léčba nevyléčitelně nemocných je velmi nákladná. Náklady na lékařskou péči jsou nesrovnatelně vyšší než náklady vynaložené na prevenci. AIDS už není jen nemoc homosexuálů a lidí, kteří si nitrožilně aplikují drogy. HIV se šíří skrze sexuální vztahy. Postiženi jsou většinou mladí lidé. Mladým lidem v České republice jen málokdo předkládá odpovědnost za vztahy, které navazují. Přednáška seznamuje mládež s problematikou nemoci AIDS, hovoří se o sexu, lásce a věrnosti. Snahou lektora je povzbudit a vést studenty k tomu, aby přistupovali k sexu odpovědně, zdrženlivě a viděli jej z hlediska zdraví a trvalých partnerských vztahů. V přednášce se vyzdvihuje panenství a panictví, studenti se povzbuzují k sexuální zdrženlivosti až do manželství a později k manželské věrnosti. Přednáška je humornou formou.

Certifikace programu:
Certifikát ke stažení

Další informace

Autor lekce: Řehák Tomáš
Redaktor: Mgr. Vít Pospíšil
Délka: 2 až 3 vyuč. hod.
Garant: Doc. MUDr. Jana Hamanová CSc.- předsedkyně České společnosti dorostového lékařství České lékařské společnosti Jana Ev. Purkyně.
Klíčová slova: zdraví, sex, AIDS, HIV, bezpečnost

Doplňující informace:

Cena: 250 Kč/ 1 vyučovací hodina
Poznámky k ceně:
Na ceně je možné se vždy dohodnout dle možností dané školy. Cestovné není požadováno. Při dvou a více přednášek po sobě v jeden den je nabídnuta sleva. Vystavení dokladu : faktura nebo příjmový pokladní doklad.

Podmínky objednání:
Objednání besedy na : pavel.pakosta@seznam.cz Mobil : 739524737

Vhodný pro třídy:
8. třídu, 9. třídu, I. ročník SŠ, II. ročník SŠ,

Hodnocení programu

Přidat novou recenzi

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Pakosta Pavel nějakou napíše. Klikněte sem.