Charakteristika lekce

Citát Komenského: „Český národe… Odkazuji tobě za dědictví knihu Boží.“ Hlavní myšlenka: Jedním z důležitých kořenů evropské civilizace a naší každodenní kultury v běžném životě je Bible a její příběhy, které formovaly kulturu našich předků. Tento program je „ochutnávkou“ Bible, resp. jednoho z jejích příběhů, který si studenti pomocí dramatizace zažijí a poté si promyslí, jak se příběh týká nás, lidí v 21. století. Anotace: Interaktivní, dramatický a zážitkový program má rozsah dvě vyučovací hodiny. Žáci prožijí příběh ze Starého zákona o Davidovi a Batšebě, na kterém si uvědomí hloubku, komplexitu a příběhovou povahu Bible. Na závěr se zamyslí nad možným přínosem Bible pro dnešní společnost a pro osobní rozvoj jednotlivce v oblasti morálky a hledání smyslu života. Program splňuje podmínky RVP - chrání a oceňuje naše tradice, kulturní i historické dědictví a zároveň respektuje přesvědčení druhých lidí a váží si jejich vnitřních hodnot.

Další informace

Autor lekce: Ing. Kadlec Petr DiS.
Redaktor: Ing. Miriam Paszová
Poznámka: Bibliodrama - příběh o Davidovi a Batšebě. Program je určen pro 8.-9. třídu ZŠ, příp. 1. ročník SŠ. Cena: 1200 Kč za 1,5 h program
Délka: 90
Klíčová slova: Bible, bibliodrama, David, Batšeba, dramatizace, příběh

Doplňující informace:

Cena: 800 Kč (+dph)
Poznámky k ceně:
V ceně není obsažena cena cestovného. Cestovné je účtováno školám mimo město Písek podle platné vyhlášky MPSV pro kalendářní rok. Fakturace převodem.

Podmínky objednání:
Hlavním vyučovacím dnem lektorky je středa.

Vhodný pro třídy:
8. třídu, 9. třídu, I. ročník SŠ,

Hodnocení programu

Přidat novou recenzi

Ještě zde nejsou žádné recenze. Můžete být první, kdo pro lektora Mgr. Lanštiak Ivana nějakou napíše. Klikněte sem.